Thomas Dhanens

De Hyenalaan

Antigone
  • di 17 nov '26
    20:00 - 21:15
    Daverlo - Dries 2

Een indringende voorstelling over (jeugd)zorg en sociaal engagement, die de vraag stelt wat we echt voor elkaar kunnen betekenen als mens.

“We hebben u gevonden aan de rand van de weg. Of ge hebt ons gezocht en dan pas gevonden. Ge waart verloren. Alles kwijt. Maar nu zijt ge hier. In de Hyenalaan.”

De Hyenalaan is een voorstelling over (jeugd)zorg. Over hoe we die zorg organiseren als maatschappij en als vriend, klasgenoot, kleinkind, lief of buurman. Wat kunnen we betekenen voor iemand? En wat betekent sociaal engagement?

Aan de basis van De Hyenalaan liggen scherpe getuigenissen van mensen die geconfronteerd worden met armoede, psychisch lijden, verslaving of zorginstellingen.

> Lees hier het programmablad
> Kijk hier naar de reportage van Focus & WTV
> Luister hier naar het interview met Marlies Tack in 'Espresso' op Klara





“Tegen een groot abstract huis van plexiglas, symbool voor de veilige haven waar elk mens recht op heeft, lenen vier acteurs hun stem aan reële ervaringen uit de bijzondere jeugdzorg. Even simpel als vernuftig is hun mix tussen spel en vertelling, documentaire en maskerade, kleine poëzie en het grote maatschappelijke kader.”
– De Standaard ★★★★★


“Michael Vandewalle en Marlies Tack maken met De Hyenalaan een erg fijne, aandoenlijke en vooral confronterende voorstelling. Het gaat over idealistische jeugdwerkers, achterdochtige buurtbewoners en kinderen met een verscheurd leven. Die kinderen zijn niet te zien op het podium, maar zijn toch zéér aanwezig. Net zoals in de samenleving.” – Pzazz 


“Een stevige aanklacht tegen de heersende malaise in de jeugdzorg, zonder te vervallen in sloganesk of belerend theater. Dat brengen Michaël Vandewalle en Marlies Tack in het gelaagde De Hyenalaan. Het is een hulde aan wie de jeugdzorg effectief overeind houdt en een doorvoelde oproep tot meer gemeenschapszorg.” – Etcetera


Over Antigone

Antigone is een theaterhuis uit Kortrijk dat zich toespitst op het ondersteunen van hoofdzakelijk jonge kunstenaars in hun artistieke parcours. Antigone werkt volgens een horizontale pedagogie waarbij ervaren artiesten, jonge kunstenaars en niet-professionelen hun expertise delen, om zo het theater van de toekomst vorm te geven. De artistieke leiding is in handen van theatermaker en choreograaf Haider Al Timimi.

Credits

van: Michaël Vandewalle en Marlies Tack (Antigone)
met: Silke Thorrez, Tom Ternest, Michaël Vandewalle en Marlies Tack
eindregie: Simon D’Huyvetter
coproductie: Perpodium
scenografie: Giovani Vanhoenacker
kostuums: Marij De Brabandere  
maskers: Alain Verhelst (Draadpoppentheater)
licht: Jonas Lambrigts
geluid: Niels Vanherpe en Lukas Vanhoutte
met de steun van: Vlaanderen, de Tax Shelter-maatregel van de Belgische Federale Overheid en Stad Kortrijk

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief